PIVNÍ SLAVNOSTI A GULÁŠ FEST

PIVNÍ SLAVNOSTI A GULÁŠ FEST

Zjistit více
HLUČÍNSKÝ KRMÁŠ

HLUČÍNSKÝ KRMÁŠ

Zjistit více
ZDENĚK IZER: VYNDAVACÍ ZAS TAM DACÍ

ZDENĚK IZER: VYNDAVACÍ ZAS TAM DACÍ

Zjistit více
S ČERTY NEJSOU ŽERTY

S ČERTY NEJSOU ŽERTY

Zjistit více

UKLIĎME ČESKO

Do celorepublikového projektu Ukliďme Česko se v Hlučíně zapojili úředníci, členové samosprávy, zaměstnanci městských organizací i veřejnost. V pátek 5. a v sobotu 6. dubna se zkrášlovalo okolí kulturního domu, sportovního areálu i Hlučínského jezera. Dva kontejnery plné bioodpadu a několik pytlů plastů posbíraných a odstraněných z břehu jezera za plavčíkárnou – takový je výsledek sobotního úklidu týmu pod vedením starostky Petry Teskové. Třicet pytlů nejen plastového odpadu sesbírali dobrovolníci v sobotu dopoledne z dalších částí břehů jezera, kde s úklidem pomáhali dobrovolníci organizátorům akce Štěrkovna Open Music. Areál jezera tak zkrášlovaly hned dva týmy a kultivovaly tak veřejný prostor, ve kterém tráví volný čas nejen obyvatelé Hlučína.

„Plevel i odpadky jsou pryč a uvolnily tak místo pro další divizny, třezalky a také kostival, které jsme v hojné míře na břehu jezera registrovali. Několik hodin jsme strávili v sobotu dopoledne venku aktivním pohybem, za námi zůstaly pytle se sesbíranými plasty a dalším nepořádkem a také suché větve a rostliny, které zaplnily dva kontejnery. Chci poděkovat všem účastníkům, kteří se zapojili do páteční i sobotní akce a estetizovali veřejný prostor našeho města,“ shrnula starostka Petra Tesková.

 Sobotní akce skončila zhruba hodinu po poledni setkáním obou týmů, které zkrášlovaly břeh Hlučínského jezera.

Uklízet město a zkrášlovat jeho veřejný prostor bylo možné i v dalších hlučínských lokalitách. Obyvatelé města tuto možnost využili a do akce se zapojily i naše technické služby, které odpad z oznámených lokalit začaly v pondělí ráno svážet,“ doplnila starostka Tesková.

Akce Ukliďme Česko byla poprvé vyhlášena v roce 2014. Od té doby se dobrovolníci a různé zájmové skupiny zapojují do úklidu černých skládek a jiných znečištěných lokalit. Společně a v jeden den. Letos se jí znovu zúčastnilo také město Hlučín.

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů