PIVNÍ SLAVNOSTI A GULÁŠ FEST

PIVNÍ SLAVNOSTI A GULÁŠ FEST

Zjistit více
HLUČÍNSKÝ KRMÁŠ

HLUČÍNSKÝ KRMÁŠ

Zjistit více
ZDENĚK IZER: VYNDAVACÍ ZAS TAM DACÍ

ZDENĚK IZER: VYNDAVACÍ ZAS TAM DACÍ

Zjistit více
S ČERTY NEJSOU ŽERTY

S ČERTY NEJSOU ŽERTY

Zjistit více

DEN UČITELŮ

Hlučínským pedagogům zahráli a zazpívali jejich žáci a studenti

Ve středu 27. března odpoledne se v hlučínském kulturním domě konalo při příležitosti Dne učitelů neformální setkání vedení města s pedagogy. Pozvání přijalo zhruba 160 učitelů a učitelek včetně emeritních kantorů ze všech základních a středních škol působících v Hlučíně. Všichni obdrželi drobný dárek a kytičku, čekalo na ně pohoštění a atraktivní kulturní program.

Postupně jim ve dvou blocích zahráli nejdříve žáci základní umělecké školy, kteří tvoří skupinu Nejsme a následně studenti gymnázia – sólově Veronika Kuchařová a dále skupiny Lehaiz a 4Dots. Zazněly české i zahraniční písničky od Jiřího Schelingera po skupiny Duran Duran, Roxette nebo Måneskin. Posluchači a posluchačky je za výkon odměnili bouřlivým potleskem. 

Vzácným hostem byl Miroslav Kosík – bývalý učitel a ředitel základní školy na Rovninách, který 28. března slaví krásné životní jubileum – 90. narozeniny.

Starostka města Petra Tesková, která má ke školství velmi blízko nejen svou původní profesí, všem pedagogům poděkovala za jejich skvěle odváděnou práci a hlučínské školství označila za školství s vysokou úrovní.


ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů