PIVNÍ SLAVNOSTI A GULÁŠ FEST

PIVNÍ SLAVNOSTI A GULÁŠ FEST

Zjistit více
HLUČÍNSKÝ KRMÁŠ

HLUČÍNSKÝ KRMÁŠ

Zjistit více
ZDENĚK IZER: VYNDAVACÍ ZAS TAM DACÍ

ZDENĚK IZER: VYNDAVACÍ ZAS TAM DACÍ

Zjistit více
S ČERTY NEJSOU ŽERTY

S ČERTY NEJSOU ŽERTY

Zjistit více

UKLIĎME ČESKO 6. 4. 2024  |  9:00 areál u Hlučínského jezera - plavčíkárna

UKLIĎME ČESKO

Ukliďme Česko
Hlučínské jezero – břeh u plavčíkárny
6. dubna 2024 v době od 9 do 13 hodin
Akce se koná za každého počasí.

Textilní rukavice sebou, plastové rukavice i pytle na odpad budou připraveny.

Po skončení akce čeká na účastníky drobné občerstvení.

Už v sobotu 6. dubna se Hlučín přidá k celorepublikovému projektu „Ukliďme Česko.“ Pro letošní rok bylo zvoleno Hlučínské jezero - konkrétně okolí plavčíkárny. Sbírat se budou nejen odpadky do připravených plastových pytlů, ale zároveň se bude vytrhávat plevel z této konkrétní části břehu. Dojde tak ke kultivaci veřejného prostoru ještě před zahájením letošní sezóny. Nachystány budou plastové rukavice, velké plastové pytle na odpad i kontejner na zeleň.

„Pro letošní rok jsme pro úklid vybrali část břehu Hlučínského jezera, kde se zbavíme nejen plevele, ale také odpadků. Spojíme příjemné s užitečným, protože zkrášlíme kus břehu a k tomu se projdeme a budeme se hýbat. K účasti jsme vyzvali zástupce samosprávy, ale také úředníky a věřím, že nás podpoří i zájemci z řad veřejnosti. Všichni máme společný zájem, kultivovat veřejný prostor a v něm následně velmi příjemně relaxovat. Ve stejnou dobu okolí jezera mimo areál budou zbavovat odpadků organizátoři Štěrkovny Open Music. Zhruba hodinu po poledni obě skupiny propojíme, věřím, že s příjemným pocitem z dobře odvedené práce,“ uvedla starostka Hlučína Petra Tesková, pod jejímž vedením se akce koná.

 Sraz účastníků bude v 9.00 hodin v areálu Hlučínského jezera před plavčíkárnou. Organizátoři účastníky vyzývají, aby si sebou vzali hrubší textilní rukavice např. na práci na zahradě. Akce skončí zhruba hodinu po poledni, konat se bude za každého počasí. Pro účastníky bude připraveno drobné občerstvení.

Uklízet město a zkrášlovat jeho veřejný prostor je možné ale kdekoliv na území města, technické služby budou připravené svézt odpad i z dalších hlučínských lokalit. Stačí nahlásit jeho přesnou polohu Janu Drbuškovi, který má na starosti komunální odpad, už v průběhu víkendu na mail drbusek@hlucin.cz nebo v pondělí na telefonní lince 595 020 233,“ dodává starostka Tesková.

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů