„Vše co se děje kolem vás na jednom místě“

Hlučínské pivní slavnosti a řezbářská show

Datum akce: 14.07 - 16.07.2017
Čas:
Místo konání: Hlučínské jezero
Pořadatel: Sport a kultura Hlučín
Druh akce:

2. ročník Prajzské řezbářské show a Pivní slavnosti

14. - 16. 7. 2017

       Druhý ročník řezbářské show začne již v pátek 14. července na hlučínském jezeře. Také letos se této akce zúčastní řezbáři nejen z České republiky, ale také z Polska a Slovenska.
       Představí se nám slovenští Miroslav Trnovský a Michal Trnovský z Liptova, Martin Kalmán z Horehroní a Adam Bakoš ze Spiše. Polsko budou zastupovat Władek Ligocki z Bażanowic a Artur Szołdra z Ustroně. Českou republika budou prezentovat Petr Gerych z Hlučína, Igor Kučera z Vřesiny u Hlučína, Milan Lysek a Filip Lysek z Mostů u Jablunkova, Jan Paďour z Jaroměře a Čestmír Slíva z Havířova.
Každý z řezbářů bude pracovat na předem zadaných tématech. Stejně jako v loňském roce i letos bude možné hotové sochy zakoupit. Součástí akce bude také rychlořezba, ve které řezbáři během krátké doby vytvoří dílo dle vlastní fantazie.
       Současně v pátetk 14. července vypukne v areálu ve 14.00 další ročník Hlučínských pivních slavností. Návštěvníci si budou moci vybrat z nabídky více než 50 druhů piva velkých i malých pivovarů. Slavnosti budou končit v neděli ve večerních hodinách. Během nich bude v nabídce také zajímavý doprovodný program a dobrá muzika. Představí se nejen tradiční Rock n´ roll band Marcela Woodmana, ale také Legendy se vrací, Bastard, Red Hot Chilli Peppers, Ptakustik, Karpina, The Ticks, Šajtar, Kakaczech, Graphite, Simple Muffin, Retroblues a Lucky Jane.
 

 

Řezbáři